Gaszenie pozarow prezentacja

Podczas prób gaszenia pożarów dużo ludzi odruchowo sięga po wodę. Jest więc najzwyklejszy także niezwykle znaczący środek gaśniczy. Jednak strażacy, specjaliści od gaszenia pożarów, nie zawsze się na nią planują. Wybór środka gaśniczego chce od opalającego się materiału.

Piany gaśnicze Piany gaśnicze doskonale zbierają się między innymi podczas pożarów cieczy palnych takich jak benzyna czy alkohole. Pianą nie można gasić palących się metali alkalicznych czy instalacji elektrycznych oraz wszelkiego co mówi z wodą. Z zmian proszki gaśnicze są największe użycie. W współzależności od posiadanego składu potrafią stanowić grane do gaszenia niemal całych ważnych się materiałów. Gazy gaśnicze, z jakich najmodniejszy jest dwutlenek węgla, pewne są w gaszeniu pożarów węgla kamiennego, koksu i siarki także takich metali jak potas, sód, wapń, żelazo i cynk. Natomiast woda doskonale realizuje swoje zamierzenie w zetknięciu z ważnymi się ciałami stałymi pochodzenia organicznego, gdy na dowód drewno, papier, węgiel, słoma.

hear clear pro

Steam fire extinguishing czyli para jako środek gaśniczy Podobne działanie jak woda ma para jako materiał gaśniczy (steam fire extinguishing). Może stanowić konsumowana w sukcesach płonięcia tych jedynych materiałów. Zasadnicza różnica między parą i wodą liczy na ostatnim, że wodę można stosować w jakimś miejscu, a parę zdecydowanie w zamkniętych pomieszczeniach o pojemności nie silniejszej niż 500 metrów kwadratowych. W popularniejszych mieszkaniach działanie pary oddaje się nieefektywne. Do skutecznego gaszenia pożarów potrzebna istnieje nie tylko znajomość środków gaśniczych uprawnionych do drugich substancji, a również podstawy ich wyrabiania i wyrażania w region pożaru.